لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک | ساخت بک لینک یکی از رکن های مهم سئو سایت است. برای ساخت بک لینک میتوان از روش ها و سایت های مختلفی اقدام کرد و رتبه سایت خود را بهبود بخشید. اما نکته بسیار مهم انتخاب سایت و پلتفرم برای ساخت ک لینکاست. چرا که برخی از سایت ها و پلتفرم ها نه تنها کمکی به سئو و بهبود رتبه سایت نمیکنند ، بلکه موجب افت رتبه و اسپم شدن سایت نیز میشوند. برای کارامدی و دریافت بهترین نتیجه باید از بک لینک های با کیفیت و قدرتمند استفاده کرد. با استفاده از بک لینک های معتبر و با کیفیت میتوانید اعتبار بالایی کسب کنید و تعداد بازدید کنندگان و در نهایت فروش خود را چندین برابر کنید.

اما بهترین سایت های ساخت بک لینک کدامند ؟ با توجه به نظرات کاربران و تجربه سئوکاران حرفه ای تیم ارتاوب ، لیستی از بهترین سایت های ساخت بک لینک در ادامه مقاله برای شما تهیه شده که به شما کمک میکنند در الگوریتم گوگل قرار بگیری و رتبه خوبی در گوگل کسب کنید. توجه داشته باشید که ساخت بک لینک به صورت نا آگاهانه به سایت شما آسیب خواهد زد. از این رو تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید تا با اصول مهم و ابتدایی ساخت بک لینک و لیست بهترین سایت ها برای ساخت بک لینک آشنا شوید.

.

بک لینک چیست ؟

بک لینک به زبان ساده به لینکی گفته میشود که از سایت دیگر به سایت شما داده میشود. یعن یزمانی که یک وب سایت در بخشی از محتوای خود به یک سایت دیگر اشاره کند و لینک آن سایت را قرار دهد بک لینک ساخته شده است. در واقع به فرآیند دریافت بک لینک از سایت های دیگر ، بک لینک سازی میگویند.  یکی از عوامل تاثیر گذار برا رتبه گیری در  موتور های جستجوی گوگل ، بک لینک ها هستند.  کیفیت بک لینک سازی و ساخت بک لینک از اهمیت بسیاری برخوردار است در صورتی که بک لینک مورد استفاده با کیفیت نباشد میتواند برای سایت و سئو آن مشکل ساز شود.

.

اهمیت ساخت بک لینک در رشد سایت

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک
لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

بک لینک ها چه کمکی به سایت میکنند ؟ چرا باید از بک لینک  استفاده کنیم ؟ در یک جواب کلی ، اهمیت ساخت بک لینک ها در سئو سایت ، افزایش بازدید گوگل در نتایج جستجوی گوگل است. همانطور که در بخش های زیر نیز اشاره کردیم ، بک لینک از اصول اصلی سئو و روش های تبلیغات موثر برای رشد کسب و کار و یک سایت به حساب می آید. زمانی که یک سایت دیگر به وب سایت ما لینک میدهد در واقع به موتور های جستجو میگوید که این محتوا ارزشمند و مفید است. دریافت لینک از سایت های دیگر یک امتیاز مثبت محسوب میشود هر سایتی که از صفحات بیشتری بک لینک دریافت کرده باشد ، رتبه بندی بهتر و بالاتری در گوگل خواهند داشت. البته باید توجه داشت که باید حتما از بک لینک های با کیفیت و در مسیر اصولی استفاده کرد. به صورت کلی مهم ترین مزایا و اهمیت ساخت بک لینک در سئو سایت عبارتند از :

 1. افزایش ترافیک ارجاعی
 2. موثر در رتبه‌بندی موتورهای جستجو از جمله گوگل
 3. بهبود امکان دیده شدن موتورهای جستجو با بررسی صفحاتی که قبلا شناسایی کرده‌اند و بررسی لینک‌های موجود در آن‌ها به کشف صفحات و محتوای جدید

.

انواع بک لینک

بک لینک ها بر اساس کاربرد و قدرتی که میدهند به دو دسته تقسیم بندی میشوند. این دو دسته بندی عبارتند از :

 1. بک لینک فالو (follow) یا ( do follow )
 2. بک لینک نو فالو (nofollow)

از لینگ های فالو و نو فالو برای ساخت بک لینک ها خارجی استفاده میشود و این دو در مبحث لینک های خارجی معنا پیدا میکنند. به صورت کلی لینک ها در دسته فالو قرار میگیرند. لینک های فالو به لینک های خارجی گفته میشود که موتور جستجوی گوگل به آن ها سر میزند و پس از بررسی آن اعتبار صفحه را از طریق لینک جا به جا میکند. اما لینک های نو فالو دقیقا برعکس لینک های فالو عمل میکنند. در لینک های نو فالو به موتور جستجوی گوگل اعلام میکنید تا اعتباری را به صفحه هدف منتقل نکند. همچنین بر اساس سایتی که بک لینک را ارائه میدهند بک لینک ها به انواع دیگر تقسیم بندی میشوند ، که به شرح زیر هستند :

 • دریافت بک لینک رپورتاژ یا وبلاگی
 • بک لینک بوک مارک یا کامنتی
 • محصول محور و فروشگاهی

.

دریافت بک لینک از طریق رپورتاژ

لینک های رپورتاژی یکی از بهترین و پر طرفدار ترین بک لینک ها بین سئو کاران هستند. استراتژی رپورتاژ حتی در زمان قدیم در روزنامه ها و مجلات کاربرد داشته اند. هدف اصلی از دریافت لینک رپورتاژی ، معرفی خدمات و محصولات از طریق یک سایت پر بازدید و معتبر است. وقتی گوگل با برسی لینک هایی که به سمت سایت شما آمده متوجه بشه که یک سایت معتبر و پر بازدید شما را معرفی کرده ، برای شما رتبه و جایگاه بهتری در نظر میگیرد.

مطلبی که برای ساخت بک لینک در سایت های وبلاگی و رپورتاژی استفاده میکنید باید جنبه معرفی و توضیحات و حتی آموزش داشته باشد. ( نه باید کلمه کلیدی یا محتویی که انتخاب میکنید از قبل در سایت خودتون ایجاد شده باشد ) بدین ترتیب علاوه بر این که برای محصولات و خدمات خود تبلیغ پر بازدیدی انجام داده اید ، تعدادی لینک با کیفیت هم برای وب سایت خود ایجاد کرده اید. تاثیر دریافت بک لینک از رپورتاژ در رشد سایت به حدی زیاد است که بنیان گذار گوگل نیز ایده گوگل را با بک لینک شروع کرد.

.

آموزش ساخت بک لینک وبلاگی

برای ساخت بک لینک وبلاگی ، میبایست ابتدا در یک وب سایت معتبر مانند تریبون  ایجاد پروفایل کنید. پس از آن با بررسی مشخصات و ویژگی های وب سایت های فروش بک لینک رپورتاژ آگهی یکی از آنها را انتخاب کنید. و بر اساس شرایط شروع به تولید محتوای مناسب کنید. توجه داشته باشید که مهم ترین بخش در دریافت بک لینک رپورتاژ ، مطلب و محتوای شماست.  برای تهیه رپورتاژ آگهی نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم و در ادامه به چند مورد مهم اشاره خواهیم کرد. بهترین هوش مصنوعی تولید محتوا

در آگهی و محتوای و.بلاگی خود از یک محتوای پر سرچ ، جذاب و کارآمد استفاده کنید. اگر مطلبی که انتخاب میکنید مفید و خوب باشد مشتریان به متن توجه کرده و به وب سایت شما جذب میشوند. توجه داشته باشید که در نوشتن محتوای رپورتاژ باید از کلمات کلیدی مهم و پر سرچ استفاده کنید. کلمات کلیدی مهم در هر کسب و کار متفاوت است ابتدا باید کلمکات کلیدی کسب و کار مدنظر را به خوبی بررسی کنید. با استفاده از یک محتوای عالی و کلمات کلیدی مهم در آن شما در نتایج اولیه گوگل قرار میگیرید و هم قدرت بالایی را به سایت خود میدهید هم افراد بیشتری را جذب وب سایت خود میکنید. برخی از نکات دیگر که لازم است در یک محتوای وبلاگی رعایت کنید عبارتند از :

 • ساده و روان‌نویسی
 • انتخاب لحن و ادبیات درست
 • کیفیت بالای محتوای متنی
 • شناسایی صحیح مخاطبان
 • انتخاب خوب موضوع جذاب و به‌روز
 • نتیجه گیری و کال تو اکشن صحیح
 • رعایت اصول نگارشی و درست‌نویسی

.

بهترین وبلاگ ها برای ساخت بک لینک رپورتازی یا لینک وبلاگی

همانطور که پش تر اشاره کردیم ، انتخاب یک وب سایت معتبر و دریافت بک لینک با کیفیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که از سایتی نا معتبر بک لینک دریافت کنید نه تنها قدرتی به سایتتان نمیدهید بلکه باعث تخریب و افت رتبه هم خواهخید شد. برخی از بهترین سایت های رپورتاژ و وبلاگگی ساخت بک لینک با دامنه ، اتوریتی و بازدید بالا به رح زیر هستند.

 • blog.ir
 • blogfa.com
 • Blogsky.com
 • blogsazan.com
 • Mihanblog.com
 • Persianblog.com

.

ساخت بک لینک سوشیال بوک مارک

به بک لینک هایی که از طریق پلتفرم های سوشیالی یا همان اجتماعی دریافت میکنید ، سوشیال بوک مارک میگویند. به عبارتی دیگر سوشیال بوک مارک ها سایت هایی هستند که به شما این امکان را میدهند تا لینک وب سایت های خود را درون پست های مستقل پین کنید. در واقع وظیفه و فعالیت اصلی این نوع سایت ها معرفی و اشراک گذاری لینک ها است. ساخت و دریافت بک لینک های سوشیال بوک مارک کم ریسک و ساده هستند. برای ساخت بک لینک سوشیال بوک مارک نیاز به محتوای خاص و یا طولانی ندارید و تنهای کی متن کوتاه و مختصر کافیست.

نهایت تاثیر بک لینک های بوک مارک زمانی نمایان میشود که در یک نقشه قوی و چند لایه قرار بگیرد. نقشه ای که در نظر میگیرید باید قدرتمند و دارای لینک های متنوع باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره و یا یک نقشه عالی برای بک لینک سازی دارید میتوانید از تیم متخصص ارتاوب کمک بگیرید. کافیست با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

.

بهترین سایت ها برای ساخت بک لینک بوک مارک یا کامنتی

در پلتفرم های سوشیال ، امکان استفاده از کلمات کلیدی به صورت هشتگ در ساخت بک لینک وجود دارد. از این رو چنین بوک مارک هایی توسط افراد دیگر به اشتراک گذاشته میشوند و باعث افزایش بازدید پیج شما مشوند. سایت ها و پلتفرم های بسیار متنوع و زیادی برای ساخت بک لینک بوک مارکی یا کامنتی وجود دارد و از آنجایی که ریسک پایین تری دارد انتخاب آن ها بسیار دشوار نیست.  سایت هایی مانند Reddit ، tumblr، twitter و getpocket از بهترین سایت های سوشیال هستند که شما میتوانید از آن ها برای ساخت بک لینک بوک مارکی قوی استفاده کنید.

.

بهترین سایت های فروشگاهی ساخت بک لینک

یکی دیگر از انواع بک لینک ها ، بک لینک های دریافتی از سایت های فروشگاهی است. برخی از سایت های محصول محور و فروشگاهی به شما این اجازه را میدهند تا محصولات خود را در سایت درج کنید و هم محصولات خود را در سایت به فروش برسانید و هم از بک لینک دریافت کنید. سایت های فروشگاهی بزرگ هم از قدرت دامنه بالایی برخوردار هستند و هم تعداد بازدید کنندگان بالایی دارند. اگر شما نیز در دسته سایت های محصول محور رار میگیرید این نوع دریافت بک لینک به رشد سایتتان کمک بسیاری خواهد کرد. بهترین سایت های فروش محصولات

ساخت بک لینک فروشگاهی به این صورت است که با ساخت پروفایل در سایتی قدرتمند و معتبر جزو فروشندگان و یا آگهی کنندگان محسوب میشوید. و سپس با درج و بارگزاری محصولات خود میتوانید به دریافت بک لینک از سایت بپردازید. جدای از اینکه میتوانید از طریق همان سایت محصولات خود را بفروشید. بهترین سایت های فروشگاهی ساخت بک لینک عارتند از :

 • ایلماز
 • ترب
 • دیوار
 • با سلام
 • شیپور

.

لیست بهترین سایت های خارجی برای ساخت بک لینک

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک
لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

  علاوه بر سایت های ایرانی برای ساخت بک لینک ، وب سایت های متنوع بسیاری در سراسر دنیا وجود دارد که هر یک با یک قیمت و شرایط متفاوت ارائه میشوند. بیشتر بک لینک ها به صورت پکیج در تعداد و بازه زمانی متفاوت به فروش میرند که در میان آن پکیج های رایگان نیز وجود دارد. توجهع داته باشید که پکیج های بک لینک رایگان سایت های خارجی بسیار خطناک تر از ایرانی ها هستند چرا که امکان سو استفاده در آن ها بیشتر است. لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک خارجی با کیفیت و قدرتمند عبارتند از :

 • imblogs.net
 • weebly.com
 • eklablog.com
 • blogzag.com
 • howeweb.com
 • edublogs.org
 • doodlekit.com
 • diowebhost.com
 • blogolenta.com
 • blogofchange.com
 • review-blogger.com
 • mybloglicious.com

.

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک رایگان

بک لینک ها برای افزایش رتبه و رشد سایت بسیار مفید واقع میشوند ، برای دریافت بک لینک های با کیفیت از سایت های قدرتمند و معتبر طبیعتا نیاز دارید تا هزینه ای پرداخت کنید 0 که البته ارزشش را دارد ). اما همچنان راه حلی برای دریافت بک لینک های امن رایگان وجود دارد. برای دریافت و ساخت بک لینک های راسگان باید به پلتفرم های چون فیسبوک ، اینستاگرام ، توییتر و .. مراجعه کنید و پروفایل بسیازید. فراموش نکنید که در بخش پروفایل خود لینک وب سایت اصلی خود را قرار دهید تا گوگل آن را بررسی کند و به سایتتان اعتبار و قدرت انتقال دهد.

همچنین سایت هایی هستند که بک لینک های رایگان ارائه میدهند ، که البته کاملا امن و معتبر نیستند و توصیه نمیشوند. در انتخاب وب سایت برای بک لینک رایگان دقت کامل داشته باشید. برخی از وب سایت ها دارای اسکور و قدرت بالایی هستند اما در نظر گوگل فاقد اعتبار میباشند و در صورت دریافت بک لینک از آنها گوگل بررسی نمیکند و یا در صورت بررسی عتباری منتقل نمیکند. چه بسا برخی موجب اسیب و اسپم نیز بشوند. برخی از بهترین سایت های ساخت بک لینک رایگان از نظر کاربران به شرح زیر است.

 • fiverr.com
 • skillpages.com
 • issuu.com
 • behance.net
 • ask.fm
 • ello.co
 • ted.com
 • about.me

.

نکاتی برای ساخت بک لینک رایگان

برای استفاده از بک لینک رایگان نیاز است که فعالیت خود را برای گوگل طبیعی جلوه دهید.رعایت نکات زیر به شمات کمک میکند تا برای دریافت بک لینک رایگان از سایت ها به بهترین شکل عمل کنید.

 • قرار دادن بک لینک‌ها در بازه‌های زمانی پراکنده
 • استفاده از انکرتکست‌ های متنوع زمان ساخت بک لینک رایگان
 • استفاده از متن مرتبط در قسمت بیو جهت افزایش قدرت لینک
 • عدم استفاده از بک لینک‌های تکراری در یک سایت به صفحه هدف

.

لینک سازی خارجی طبیعی

لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک
لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک

به طور کلی لینک سازی و دریافت بک لینک طبیعی به این معناست که به شکلی از دیگر سایت ها بک لینک دریافت کنید که غیر معقول و قابل توجه نباشد. منظور از غیر معقول بودن یک بک لینک توجه به فعالیت رقبا در زمینه کاری خود است. برای مثال اگر یک همکار و رقیب دارای 50 بک لینک است ، دریافت 300 بک لینک برای شما اعتبار بیشتر به ارمغان نمی آورد بلکه از دید موتور های جستجوی گوگل نا معقول و غیر طبیعی است. راه‌های متفاوتی برای ساخت بک لینک های طبیعی وجود دارد که به فاکتور های متفاوتی نظیر اعتبار دامنه ، کیفیت محتواهای ارائه شده ، سن دامنه ، تعداد لینک خروجی و آدرس آی پی سایت  بستگی دارد. بهترین روش های دریافت و لینک سازی خارجی طبیعی عبارتند از:

 رپورتاژ آگهی : یکی از بهترین و موثر ترین روش های لین سازی خارجی طبیعی در صورتی که موارد و نکات مذکور در مطالب بالا رعایت شود.

شبکه‌های اجتماعی : شبکه های اجتماعی تاثر مستقیمی بر موتور های گوگل ندارد اما با فعالیت در شبکه های مجازی لینک سایت خود را نشر میدهید و به اعتبار و تعدا مشتریان خود میافزایید.

 تولید محتوای باکیفیت : محتوای پادشاه و شاه کلید رشد سایت است. موثر ترین روش در رتبه بندی استفاده از محتوای با کیفیت و دارای کلمات کلیدی است. با تولید و بازاریابی محتوا خوب باعث می‌شوید دیگران به شما لینک دهند که این خود از طبیعی‌ترین روش‌ها برای دریافت بک لینک است.

پست مهمان : ایجاد پست مهمان در سایت‌هایی که اجازه نوشتن مطلب را می‌دهند می تواند به گرفتن بک لینک و بهبود رتبه شما کمک کند.

 انجمن‌ها : انجمن های کی دیگر از راه های لینک سازی خارجی طبیعی رایگان هستند که به بهبود و رشد سایت شما تا حدودی کمک میکنند.

.

ابزارهای بررسی ارزش سایت برای ساخت بک لینک با کیفیت

حتما تا به این جای مطلب از اهمیت انتخاب سایت برای دریافت بک لینک مطلع شدید. برای  اینکه بفهمیم چه سایتی معتبر و پر بازدید است و میتوان از آن بک لینک دریافت کرد ، ابازر های متنوعی وجود دارد. کی از مهم ترین و تخصصی ترین ابزار های بررسی ارزش سایت برای ساخت بک لینک ابزار مخصوص خود گوگل ، Google Analytics میباشد. برای استفاده از این ابزار نیازمند یک حساب ساده گوگل هستید. با کمک ابزار تخصصی گوگل متوانید بر سااس نمودار ها و گزارشات هر آنچه میخواهید درباره یک سایت بفهمید.

در کنار ابزار تحلیل سایت تخصصی گوگل ، ابزار هایی از شرکت های مختلف همچون MIXRANK ، Ahrefs ، MOZ ، Alexa ، SEMRush Rank ، Similar Web ، Quantcast وجود دارند که اطلاعات دقیقی درباره کلمات کلیدی ، روش های هدایت ترافیک ، تحلیل دامنه ، گستردگی استفاده از سایت و تجزیه و تحلیل مجرا های بازاریابی به شما خواهند داد. به طور کلی بهترین ابزار ها برای بررسی و ارزیابی سایت از دو ابزار MOZ برای تعیین دامین اتوریتی و Alexa  برای رتبه دهی و میزان ترافیک سایت استفاده میکنیم. بیشتر ابزار ها در کشور ما فیلتر میباشند و برای استفاده از آنها نیاز به یک فیلتر شکن ترجیحا ای پی ثابت دارید.

.

چگونه بک لینک ایجاد کنیم ؟ 

لینک سازی خارجی بخش مهمی از سئو سایت محسو میشود که با توجه به نوع و روش دیافت بک لینک میتوانند متفاوت ایجاد شوند. بهترین روش و نوع دریافت بک لینک خارجی به صورت طبیعی رپورتاژ آگهی است که به صورت کامل یک صفحه را در اختیار شما قرار میدهد. روش ها ساخت و دریافت بک لینک رای یک سایت به شرح زیر میباشد.

 1. خرید بک لینک متنی یا بنر
 2. خرید رپورتاژ آگهی در رسانه های مرتبط
 3. ساخت حساب توئیتر و فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی
 4. ساخت پروفایل در سایت و فروم های معتبر
 5. کامنت گذاری در سایت های مرتبط

.

سخن پایانی

لینک سازی خارجی و دریافت بک لینک نقش مهمی در استراتژی سئو و رشد سایت دارد. توجه به نحوه و انواع دریافت بک لینک ها میتوان سایت شما را در رتبه بندی های بالا و در دسته سایت های قدرتمند قرار دهد. در این مقاله سعی کردیم به نکات مهم دریافت و ساخت بک لینک اشاره کنیم و لیست بهترین سایت های ساخت بک لینک ایرانی ، خارجی و رایگان را از نظر کابرران و تجارب شخصی معرفی کنیم. البته که دنیای سئو و لینک سازی سایت بسیار گسترده تر و بزرگ تر از یک مطلب کوتاه است.

به صورت کلی بک لینک لینک هایی هستند که از دیگر سایت ها به سایت شما داده میشوند و پس از بررسی موتور های جستجوی گوگل اعتبار و قدرتی را به سایت شما انتقال میدهند. از بک لینک برای کسب اعتبار بیشتر و رشد سایت در نظر گوگل و جذب مخاطبین و مشتریان بالقوه استفاده میشود. توجه داشته باشید که بک لینک ها همانقدر که برای سایت مهم و مفید هستند میتوانند مخرب و اسیب زا نیز باشند بنابرین برای انجام این کار از یک متخصص و افراد با تجربه کمک بخواهید. تیم ارتاوب برای مشاوره رایگان و انجام خدمات سئو سایت در خدمت شما هستند. تجربیات و سوالات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

.

مطالب دیگر

ertaweb
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *